• DEŇ ZEME 2024

• 30. 4. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album DEŇ ZEME 2024.

U NÁS JE VIAC 🪱 DÁŽĎOVIEK AKO 👨🏻‍🎓ŽIAKOV

Deň Zeme 💚 sme oslávili veľkou zmenou v našej škole! Zvyšky 🍌rastlinnej stravy známe ako BRKO* u nás nevyhodíme, ale nakŕmime kalifornské 🪱 dážďovky, ktoré vytvoria veľmi kvalitný vermikompost. Kompostovanie zvyškov z desiaty je jedna z veľkých dlhodobo udržateľných zmien vrámci programu Zelená Škola v téme POTRAVINY.

♻️ KOMPOSTOVANIE je pre všetkých! 🤝

🗣️ Akčný tím Eko-krúžku počas Dňa zeme rovesnícky predstavil vermikompostovanie všetkým žiakom našej školy. Od prváčikov až po deviatakov, vrátane žiakov špeciálnych tried! Každý môže kompostovať, starať sa o naše dažďovky a pomáhať planéte. Kompostér bude na chodbe a preto je ❗️ veľmi dôležité, aby každý vedel čo v ňom žije.

👏🏻 Ďakujeme Hanke, Andrejovi (4.A) a Filipovi (8.A) za prezentáciu a ukážky v triedach. Tiež ďakujeme Rolandovi a Jakubovi (8.A) za 📸 fotografie a technickú pomoc pri akcii.

♻️ Kompostovanie je riadený proces rozkladu organických odpadov, najčastejšie kuchynských bioodopadov. Kompostovať vieme bez kalifornských dážďoviek, alebo s nimi.

🪱 Výhoda kompostovania s kalifornskými dážďovkami je skrátenie času potrebného na premenu odpadu na organické hnojivo a kvalitnejší výstup. Kompost produkovaný dážďovkami nazývame vermikompost - vermes znamená červ.

🤝 Ďakujeme za cenné informácie a dážďovky OZ Kompostuj.me a podpore Erasmus+ projekt SFNE School Food and Nutrition Education, ktorý je zameraný na znižovanie potravinového odpadu v komunitách.

• Poznaj svoje mesto 2024

• 30. 4. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Poznaj svoje mesto 2024.

🔏Dňa 25. 4. sa žiaci ôsmeho ročníka Dávid, Matej a Roland zúčastnili súťaže🔎 ,,Poznaj svoje mesto", ktorá sa konala na Mestskom úrade v Nových Zámkoch.

📖 Chlapci získali nové poznatky o meste, v ktorom bývajú. Ďakujeme im za peknú reprezentáciu našej školy!

Za prípravu a fotografie ďakujeme pánovi učiteľovi Petrovi! ✨

• SERVICE LEARNING - KOMUNITNÉ VZDELÁVANIE

• 29. 4. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album SERVICE LEARNING - KOMUNITNÉ VZDELÁVANIE .

🤝SERVICE LEARNING - KOMUNITNÉ VZDELÁVANIE🤝

👉Snažíme sa, aby bola naša škola aktívnou súčasťou komunity, ktorú vytvára.

✅Časť kolektívu našich pedagógov sa nedávno zúčastnila inovačného vzdelávania v téme service learning - komunitné vzdelávanie. Týmto vzdelávaním ich sprevádzalo Centrum dobrovoľníctva a ich skvelé lektorky Lucia a Silvia.

📍Service learning je metóda vyučovania, ktorá integruje akademické učenie s praktickou službou komunite. Tento prístup je prínosom pre žiakov nielen v oblasti vedomostí, ktorým sa vďaka projektu "komunitného vzdelávania" môžu naučiť, ale predovšetkým ich učí hodnotám ako solidarita, spolupráca a zodpovednosť voči okoliu.

✅Naši učitelia sú vďační, že mohli získať nové poznatky a metódy, ktoré teraz môžu aplikovať vo svojich triedach. Veríme, že táto skúsenosť prinesie do našej školy nové možnosti vzdelávania a posilní väzby medzi našou školou a komunitou.

Toto vzdelávanie sa mohlo realizovať vďaka podpore Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v projekte "Podpora etického správania sa a hodnotového vzdelávania v školách".

Za skvelé priestory vzdelávania a za starostlivosť ďakujeme Wellness centrum Poľno SME, Palárikovo

• ČÍTAME PRE RADOSŤ

• 26. 4. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album ČÍTAME PRE RADOSŤ .

📚ROZVÍJAME ČITATEĽSKÚ GRAMOTNOSŤ NAŠICH ŽIAKOV📚

Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže na konci roka 2023 vyhlásilo výzvu na rozvojový projekt s názvom "Čítame pre radosť".

📍Účelom výzvy bolo posilnenie pozitívneho vzťahu ku knihám a čítaniu a budovanie čitateľského sebavedomia u detí a mladších žiakov, pričom hlavným cieľom bolo zriadiť alebo doplniť triedne knižnice.

👌Sme veľmi vďační, že naša škola bola v tomto projekte podporená a získala tak finančné prostriedky na nákup kníh, vďaka ktorým sme mohli zriadiť triedne knižnice. Vďaka tomuto projektu sa nám podarilo nakúpiť najnovšie tituly pre deti a mládež z vydavateľstiev ako sú IKAR, Slovart - vydavateľstvo najlepších kníh, Albatros, SPN - Mladé letá, Advent Orion a iných.

✅ Zriadenie triednych knižníc má u žiakov obrovský úspech. Denne si z týchto kníh čítajú, prezerajú si ich, navzájom medzi sebou o týchto knihách diskutujú.

Vedeli ste, že čítanie...

🔹rozširuje slovnú zásobu,

🔹zlepšuje pamäť,

🔹rozvíja kreativitu,

🔹posilňuje mozog,

🔹pomáha znižovať stres,

🔹poskytuje poznatky o rôznych témach,

🔹rozvíja empatiu a porozumenie medzi ľuďmi,

🔹posilňuje analytické a kritické myslenie,

🔹pomáha rozvíjať schopnosť koncentrácie a disciplíny,

🔹je veľkým zdrojom inšpirácie a potešenia?