• O projekte Erasmus+

• Medzinárodné školské partnerstvá Erasmus+  na školách sú vo vzťahu k žiakom ideálnym spôsobom na poukázanie dôležitosti učiť sa cudzí jazyk, rozvíjať svoj spoločenský status a rozširovať svoje vedomosti o kultúre, histórii a spoločnosti iných krajín.

Katolícka spojená škola je v programe
            Erasmus+ od roku 2018.

• Cultivating social responsibility

2018-2021
          • Nadpis

• Projekt je zameraný na sociálne vzťahy v spoločnosti, v ktorej sa nachádzame. Žiaci Katolíckej spojenej školy si upevňujú povedomie o minoritných skupinách ľudí žijúcich medzi nami, či už sú to ľudia s hendikepom, ľudia zo sociálne znevýhodneného prostredia, alebo seniori.

Absolvované mobilty

• Slovensko - Nové Zámky
            • Rumunsko - Iasi
            • Poľsko - Kolo
            • online stretnutie koordinátorov
            • virtuálne aktivity - Turecko
            • virtuálne aktivity - Macedónsko
      • European orchestra

2018-2021
          • Nadpis

• Projekt Európsky orchester spája európske krajiny a partnerov z Turecka, Macedónska, Španielska, Talianska, Estónska a Slovenska. V týchto krajinách má hudobná výchova mimoriadny význam. Štúdium rozdielnej hudby z rôznych kultúr považujeme za rozhodujúce východisko v dnešnom vzdelávacom procese. Hudobné vzdelávanie v Európe sa stáva čoraz otvorenejším pre všetkých.

Absolvované mobility

• Macedónsko - Kavadarci