• Ponuka krúžkov na školský rok 2023/2024

• Eko krúžok

• Krúžok starostlivosti o prírodu a krajinu okolo nás je na našej škole už niekoľko rokov. Na krúžku sa stretáva Kolégium, ktoré pracuje podľa metodiky siedmych krokov Zelenej školy. Zásadou práce tímu je otvorená, načúvajúca atmosféra. Žiaci si sami určujú akčný plán, ktorý v danej téme dva roky plnia. Okrem aktivít Zelenej školy sa členovia krúžku starajú o zeleň v areáli školy a zúčastnia sa aktivít v meste, ako sú Strom darom, Vysádzanie stromov so Slovnaftom a iné.

• Spevácky zbor

• Na cirkevnej škole pôsobí detský spevácky zbor, ktorého nácviky prebiehajú na krúžkoch. Skupina mladších, aj starších žiakov získava vedomosti a zručnosti hudobného sveta. Cieľom krúžku je rozširovať radosť zo spoločného spevu medzi spevákmi a prinášať radosť poslucháčom. Speváci sa učia základom správnej speváckej hygieny, čítaniu nôt, intonácii a aj verejnému vystupovaniu. Spoločná práca na príprave hudobného programu povzbudzuje v deťoch princípy spolupráce, tolerancie, pomoci a načúvaniu potrebám kamarátov.

• Tanečný krúžok

• Tanečný krúžok pre prvý a druhý stupeň je veľmi populárny na našej škole. Cieľom krúžku je rozvíjať pohybovú aktivitu detí, cit pre rytmus a hudbu. Na krúžku sa deti pripravujú na rôzne vystúpenia, či už k Vianociam, ku Dňu matiek alebo k Mesiacu úcty k starším. Striedajú rôzne tanečné štýly a skúšajú tance ako folklór, moderné tance, klobúkové, muzikálové, ale aj staré dobré retro. Na záver krúžku deti venujú čas aj relaxácii a príprave kostýmov.

• Počítačový krúžok

• Na počítačovom krúžku deti využívajú najnovšie inovácie vo vyučovaní informatiky aj vďaka projektu ENTER, do ktorého sme zapojení. Cieľom krúžku je hravou a kreatívnou formou naučiť deti programovať, vďaka čomu pochopia, ako funguje zložitejšia elektronika, ktorá nás obklopuje.

• Mladý zdravotník

• Posilňujeme vedomie, že aj oni môžu a  dokážu pomôcť a aj zachrániť život, ak vedia, ako na to.

Našou prioritou je postupovať podľa princípu: "Je lepšie urobiť niečo, ako neurobiť nič".

Vedieme deti k tomu, aby sa naučili správne reagovať pri poškodení zdravia. Robievame simulované cvičenia, kde sa učíme aplikovať teoreticky naučené vedomosti a posilňovať zručnosti detí. V krúžku pokračujeme aj počas dištančného vzdelávania hlavne pomocou videí a deťom v praktickom cvičení pomáhajú aj figuranti z rodiny.

Krúžok Mladý zdravotník vedie p.uč. Adriana Vrabľová.

• Hudobný krúžok

• Víziou nášho krúžku sú deti hudobne rozhľadené, zvedavé po poznávaní hudobných dejín, foriem a teórie, ktoré si budujú svoj osobitý vzťah k hudbe a iným formám umenia.

Cieľmi krúžku sú

• rozširovať hudobné predstavy a fantáziu
          • dávať priestor objavovaniu a skúšaniu hudby
          • tvoriť vlastnú hudbu a vyjadrovať svoje pocity umením
          • spolupracovať a vytvárať hudobné dielo
          • formovať a kultivovať vlastný hudobný vkus

Hudobný krúžok je otvorený všetkým žiakom, ktorí majú chuť umelecky sa prejaviť. V hudobnom krúžku hráme na hudobných nástrojoch, učíme sa základy hudobnej teórie, nacvičujeme program a prirpavujeme sa na hudobné prehliadky.

Hudobný krúžok pracuje pod vedením p.uč. Kataríny Hozlárovej ml.