• Ciele a výsledky projektu

• Cieľom „Spolu múdrejší “ je podporiť tie školy, ktoré budú prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania svojich žiakov a vytvárať podmienky na zlepšovanie ich vedomostí a zručností v hodinách mimo vyučovania v stanovenom rozsahu.

Pozitívny vplyv projektov na našej škole je mimoriadne citeľný. Žiaci i učitelia sa do projektov zapájajú radi a s radosťou sledujú pokroky, ktoré dosahujú zapojené deti. Doučovanie a sprevádzanie je poskytované žiakom po dohode s triednou učiteľkou/učiteľom a rodičmi. Sme radi, že žiaci sami žiadajú o pomoc. Je to znak, že o projekte vedia a prijali ho za svoj.

• O projekte "Spolu múdrejší"

• Podpora žiakov, ktorí to potrebujú. Určená je predovšetkým pre školy, v ktorých majú žiaci problémy s učením a potrebujú dobehnúť vedomosti. To je hlavným cieľom nového projektu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Spolu múdrejší“. Rezort naň vyčlenil sumu pol milióna eur.

Nie je to však jediná iniciatíva, s ktorou rezort školstva v oblasti doučovania prišiel. V spolupráci so študentmi pedagogických fakúlt prebieha doučovanie žiakov základných škôl. Do doučovania žiakov primárneho vzdelávania prezenčnou aj dištančnou formou sa už zapojilo približne 70 študentov vysokých škôl zo 7 fakúlt a ďalších 8 prejavilo záujem o vstup do tohto programu. Od októbra, kedy bola táto iniciatíva spustená, sa takýmto spôsobom doučuje viac než 200 študentov na 45 základných školách a vyše 140 ďalších prejavilo záujem. Projekt ministerstvo školstva priebežne vyhodnocuje a v súčasnosti sú predpokladané výdavky s tým spojené, vyčíslené na 350-tisíc eur.

Projekt Spolu múdrejší sa realizuje so zámerom pomôcť žiakom, ktorí zaostávajú alebo si potrebujú preopakovať učivo. „Predovšetkým je určený pre tie školy, kde majú žiaci problémy s učením, potrebujú učivo dobehnúť alebo pochádzajú zo znevýhodneného prostredia,“ doplnil šéf rezortu školstva Branislav Gröhling.