• Bonum et gaudium oz.

• Cieľom občianskeho združenia je podporovať rozvoj vzdelávania, výchovy, duchovného rastu a tvorivosti žiakov CZŠ, ako aj zvyšovanie ekologického vedomia žiakov, návrat k prírode, ochrana našej planéty, výchova k prevencii pred civilizačnými a zákernými chorobami, upevňovanie historického a národného povedomia, rozvíjanie tolerancie medzi národmi, národnosťami, podpora literárnej, výtvarnej, hudobnej, divadelnej, ľudovo-umeleckej, športovej a vednej činnosti žiakov.

Dalej podporovať napredovanie žiakov v smere najnovších trendov rozvoja výpočtovej techniky a ich zdokonaľovanie sa vo výučbe cudzích jazykov, nákup učebných pomôcok, výpočtovej a didaktickej techniky, prevádzkovanie internetu využívaného žiakmi školy, modernizácia odborných učební, podpora aktivít v mimoškolskom čase, zakúpenie odbornej literatúry širokého spektra pre žiakov a pedagógov, podpora nadaných a talentovaných žiakov na súťažiach, výstavách a prehliadkach prác žiakov, podpora programov pre žiakov z viacdetných rodín.

• Aktivity združenia

• Občianske združenie s podporou školy a Mesta Nové Zámky usporadúva kultúrne, spoločenské, umelecké a vzdelávacie podujatia.

V jarnom období organizujeme Tvorivé dielne, na ktorých majú žiaci učiť sa tradičným remeslám, utužovať priateľstvá v neformálnom prostredí a ochutnávať tradičné špeciality. Tieto dielne sa spájajú aj s časom predvianočným, sviatkom sv. Mikuláša, kde dielne sprevádzajú tradičnú Mikulášsku zabíjačku.

Deň radosti je obľúbené podujatie detí, rodičov a priateľov školy. Dospelí si pripravia stanovištia, rodičia prinesú chutné koláčiky, varíme guláš, súťažíme, zabávame sa. Sme radi, že máme takéto radostné podujatie. Pretože Radosť rozdávaním rastie.

Spolupracujeme tiež na podujatiach farnosti: Koledovanie Dobrej noviny, Národný týždeň manželstva, Novozámocké farské hudobné leto, Sviečka za nenarodené deti a Deň počatého dieťaťa.

• Ďakujeme za pomoc a podporu!

Aby sa mohol naplniť program činnosti OZ Bonum et Gaudium pri Katolíckej spojenej škole v Nových Zámkoch, obraciame sa na Vás s prosbou o podporu, aby ste podľa svojich možností prispeli vecnými darmi alebo finančne v Tatra banke v Nových Zámkoch na číslo účtu 2668724016/1100.