• Prečo projekt micro:bit?

Digitálne technológie nám vedia významne uľahčiť život.
        Sú všade okolo nás a umožňujú nám pracovať s informáciami.
        Našou úlohou je naučiť deti s nimi pracovať zmysluplne, skúmať ich, objavovať, vyjadrovať myšlienky a tvoriť.

To, ako bude vyzerať Slovensko o 20 rokov totiž záleží práve na novej generácii, ktorá z nových smart technológií dokáže vyťažiť maximum v prospech seba aj celej spoločnosti.

• Programovať môže každý

Vďaka základnej sade micro:bitov, ktorú dostanú žiaci vrámci projektu zdarma, môže programovať každý. Kdekoľvek a kedykoľvek!
      • Make IT micro:bit

• Program ENTER je nový vzdelávací program spoločnosti Slovak Telekom, ktorého súčasťou máme, spolu s OZ Učíme s hardvérom, česť byť.

Cieľom projektu je umožniť školám využívať najnovšie inovácie vo vyučovaní informatiky, a to prostredníctvom materiálnej pomoci aj potrebných výučbových metodík. Žiaci a rodičia v ňom nájdu praktické návody a učebné materiály, učiteľom zas umožní získať potrebné zručnosti a skúsenosti.

Popri grantovej výzve dnes Telekom sprístupnil aj bohatú knižnicu s množstvom náučných videí a návodov, v ktorých nájdete aj videotutoriály Aj Ty v IT. Okrem toho, že bude nástrojom na motivovanie detí, umožní aj učiteľom a širšej verejnosti podeliť sa o rôzne náučné videá s cieľom rozšíriť si znalosti o využití micro:bitu.

• Čo sú micro:bity?

• Micro:bit je malý vreckový počítač, ktorý vyvinula britská BBC a ktorý po celom svete vzbudil obrovskú vlnu záujmu. Micro:bit má pritom univerzálne použitie a okrem informatiky nájde uplatnenie aj v rámci predmetov ako biológia, chémia, či geografia. Naviac skúsenosti zo zahraničia ukazujú, že je ideálnym prostriedkom, ktorý v deťoch dokáže zapáliť nadšenie pre technológie. Až 90 % detí vo Veľkej Británii po skúsenosti práce s micro:bitom totiž tvrdia, že naučiť sa programovať dokáže každé dieťa. Naučia sa tiež zostrojiť množstvo užitočných vynálezov ako napríklad merač krokov, banánové piano, samozavlažovací kvetináč či alarm do svojej izby.

• „Veľmi ma teší, že micro:bit pomôže zlepšovať digitálne zručnosti mladých ľudí aj na Slovensku. Vďaka podobným projektom budú lepšie pripravení na nové výzvy v najbližších rokoch.“

Projekt ENTER micro:bit podporil aj CEO Micro:bit Educational Foundation, Gareth Stockadle