• POZÝVAME NA RORÁTNE SVÄTÉ OMŠE

Možno pre niektorých úplne neznáme slovo roráty, pre iných nosí v sebe čaro adventu. Sú to spevy a ranné sv. omše, cez ktoré sa pripravujeme na narodenie nášho Pána.

Roráty sa začínali pred svitaním a pripomínali, že pred narodením Krista ľudstvo „kráčalo v tmách“ (Iz 9,2). Názov roráty pochádza z najznámejšej latinskej adventnej piesne pochádzajúcej zo 16. storočia z Francúzska „Rorate coeli de super ...“, čo v preklade znamená „Roste nebesia z výsosti...“
        Rorátne sv. omše sa pri svetlách sviečok slávili každý deň adventu okrem nedele a prikázaného sviatku Nepoškvrneného počatia Panny Márie 8. decembra.

Na roráty chodili celé rodiny. Ľudia vstávali za tmy, poobliekali sa do teplých šiat, lebo vonku už bola zima, a často brodiac sa snehom smerovali do kostola. Niesli si so sebou lampáše so sviečkami, pretože vnútro kostola mohlo osvetľovať len takéto svetlo.

Okná chrámu už bývali rozsvietené a hoci bolo iba šesť hodín ráno, boli kostoly plné ľudí všetkých vekových kategórií. Nechýbali ani deti, ktoré by možno rady sladko spali, ale dospelí ich brávali so sebou. Pri rorátnej omši pribúdanie svetla, ktoré pri svitaní prenikalo do kostola, symbolizovalo približovanie druhého príchodu Krista.

• Potešme i tieto Vianoce seniorov po celom Slovensku.

Aj tento rok sa naša škola zapojila to výzvy
        „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok.“

Stačí, aby ste naplnili krabicu od topánok s obsahom podľa pokynov na plagáte, ktoré osamelým seniorom rozhodne vyčaria úsmev na tvári. Často je to jediný darček, ktorý si pod stromčekom nájdu a preto môžete priložiť „niečo zo srdca“ aj vy.

Krabice plné lásky môžu deti odovzdať do 1.12. svojmu triednemu učiteľovi.

ĎAKUJEME

• ♻️ ZBER STARÝCH MOBILOV

Materská a základná škola súťaží o čo najviac vyzbieraných nefunkčných
        mobilných telefónov!

Týmto spôsobom pomáhame prírode - recykláciou a môžme vyhrať skvelé ceny!

Tak pohľadajte doma, u starých rodičov, opýtajte sa priateľov a susedov.

Ideme spolu do toho!

• POZÝVAME NA EXKURZIU DO PREDVIANOČNEJ VIEDNE

Opäť prišiel čas na našu obľúbenú predvianočnú Viedeň, tentokrát s novým programom.

Úžasný výlet spojený s novými zážitkami. Všetky bližšie informácie sú uvedené nižšie.

Ďakujeme pani učiteľke Henriete Boškovičovej za organizáciu výletu.

Už teraz sa tešíme!

• Pozývame rodičov a priateľov školy na tradičnú Katarínsku zábavu!

24.11.2023 v Gastrodome

Občianske združenie Bonum et Gaudium a zástupcovia rodičov žiakoKatolíckej spojenej školy pozývajú aj tento rok zabaviť sa spolu pri dobrom jedle a tanci!

Viac informácií a lístky sú dostupné u Silvii Kostyálovej a na ekonomickom oddelení školy.

Tešíme sa!

• Pozývame vás!

• Vážení rodičia,

v súlade s nariadením Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nových Zámkoch zo dňa 6.12.2022 oznamujem, že od 7.12.2022 (streda) do 12.12.2022 (pondelok ) sa prerušuje vyučovanie pre žiakov Cirkevnej základnej školy Antona Bernoláka a taktiež sa prerušuje prevádzka Cirkevnej materskej školy sv. Filipa Neri z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov i učiteľov.

Nástup do materskej i základnej školy je v utorok 13. decembra 2022.

✨ŽELÁME VEĽA ZDRAVIA VŠETKÝM VÁM ✨

• RADUJME SA SPOLOČNE

• Naša Cirkevná základná škola Antona Bernoláka, ktorá oslavuje 30. výročie svojho založenia
          bola pri tejto príležitosti ocenená Mestom Nové Zámky.

Príďte na Slávnostné odovzdávanie ocenení v stredu, 19.10.2022 o 18:00 do Domu kultúry,
          alebo sledujte tieto krásne chvíle spolu s nami v živom vysielaní NZTV.

• Katolícka spojená škola na Rádiu Lumen

• Počúvajte s nami!

Vypočujte si reláciu o našej škole, v ktorej sa prihovoria učitelia i rodičia v relácii Lupa na vlnách Rádio Lumen

Počúvajte online na www.lumen.sk alebo v rádiu na frekvencii 93.3.

Pre tých, ktorí si nestihli reláciu vypočuť naživo ani v repríze ponúkame možnosť vypočuť si ju z archívu.

Cirkevná základná škola Antona Bernoláka Nové Zámky