• Témy programu

• Životné prostredie a ekosystém majú široký obsahový záber. Ak sa chceme aktívne pričiniť o zmenu v našom životnom prostredí, je náročné to urobiť na celoplošnej úrovni. Z tohto dôvodu program Zelená škola vymedzil 6 nosných tém, v ktorých dokážu školy zapojené do programu pracovať systematicky a dôsledne. Každá téma ponúka možnosti na praktické či edukačné využitie. Týchto 6 tém je obsahom environmentálneho auditu, ktorý vypracúva každá škola na začiatku certifikačného obdobia (spravidla sú to dva školské roky). Po vyhodnotení auditu sa škola rozhodne pre jednu zo šiestich tém, ktorá sa stane prioritnou pre jej certifikačné obdobie.

• VODA
          •

Téma Voda je zameraná predovšetkým na šetrenie vody v škole a v domácnostiach, no taktiež na poukázanie významu vody pre život na Zemi.

• ODPAD
          •

Tematické vzdelávania sú zamerané na životný cyklus výrobkov, na rôzne druhy odpadu a kompostovanie.

• ENERGIA
          •

Téma sa zaoberá efektívnym znižovaním spotreby energie. Vzdelávanie v tejto oblasti je zamerané na výrobu energie a jej spotrebu.

• DOPRAVA A OVZDUŠIE
          •

Táto téma je úzko spojená s prierezovou témou dopravná výchova zameriavajúca sa na hromadnú dopravu a dopravu v súlade s ochranou životného prostredia.

• ZELENÉ ÚRADOVANIE
          •

Obsahom tejto témy je zameranie sa na nákup a obstaranie prostriedkov, či potravín do školy, ktoré sú v súlade so životným prostredím.

• ZELEŇ A OCHRANA PRÍRODY
          •

Táto téma sa zameriava na zvýšenie podielu zelene v lokalite vybranej školou, na ochranu ohrozených druhov živočíchov, či ochranu určitého územia.