• Dodatok k školskému poriadku č.1

Dištančná forma vzdelávania

Počas trvania pandémie ochorenia Covid-19 musíme rešpektovať rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva o dištančnej forme vzdelávania. Dištančná forma vzdelávania prebieha prostredníctvom elektronickej komunikácie medzi žiakmi a pedagógmi nasledujúcimi formami:

• online vyučovanie hodiny prostredníctvom aplikácie ZOOM
          • prostredníctvom portálu EduPage
          • prostredníctvom telefonickej komunikácie

Učitelia jednotlivých predmetov budú zadávať žiakom úlohy v čase od 8,00 do 14,00 hod. v primeranom rozsahu a primeranej náročnosti s určením presného termínu na preštudovanie/vypracovanie.

Povinnosti vyplývajúce pre žiakov:

1. Žiak pravidelne sleduje EduPage, kam jednotliví učitelia posielajú pokyny k dištančnému vzdelávaniu.
          2. Online vyučovacie hodiny budú prebiehať v časovom intervale, ktorý zodpovedá rozvrhu dištančného vzdelávania.
          3. Dištančné vzdelávanie (online hodiny, vypracovanie úloh,...) sú pre žiaka povinné. Neprítomnosť žiaka na online vyučovaní musí rodič ospravedlniť triednemu učiteľovi/danému vyučujúcemu tak, ako pri prezenčnej forme (oznámiť dôvod neprítomnosti svojho dieťaťa na online hodine)
          4. V prípade absencie žiaka na online vyučovaní vyučujúci neprítomnosť žiaka zaznamenáva v elektronickej triednej knihe.
          5. Žiak je povinný predkladať každému vyučujúcemu v stanovenom termíne zadanú úlohu.
          6. Žiak na online hodinách pozorne počúva výklad vyučujúceho a aktívne pracuje.

Povinnosti vyplývajúce pre zákonného zástupcu:

1. Zákonný zástupca pravidelne sleduje EduPage, resp. stránku školy a riadi sa aktuálnymi pokynmi školy.
          2. Dohliada na to, že sa jeho dieťa prihlasuje na každú online hodinu v stanovenom čase.
          3. Zodpovedá za to, že jeho dieťa svedomito vypracováva úlohy, ktoré mu boli zadané pedagógmi.
          4. Ak nebude prítomné jeho dieťa na online hodine, zákonný zástupca je povinný hlásiť dôvod neprítomnosti svojho dieťaťa na online hodine.

V Nových Zámkoch 23.10.2020