• European orchestra "Európsky orchester"

• Projekt Európsky orchester spája európske krajiny a partnerov z Turecka, Macedónska, Španielska, Talianska, Estónska a Slovenska. V týchto krajinách má hudobná výchova mimoriadny význam. Štúdium rozdielnej hudby z rôznych kultúr považujeme za rozhodujúce východisko v dnešnom vzdelávacom procese. Hudobné vzdelávanie v Európe sa stáva čoraz otvorenejším pre všetkých.

Cieľom projektu je zvýšiť povedomie o potrebe hudby v rodinách a porozumenie významu hudobného vzdelávania v školách. Učiteľom hudby bude poskytnutá podpora, aby sa naučili implementovať popredné národné a medzinárodné metódy a prístupy k hudobnej výchove vrátane špeciálnych vzdelávacích potrieb. Prostredníctvom projektu budeme mať spoločný hudobný jazyk medzi našimi učiteľmi hudby v každej zúčastnenej krajine. Na druhej strane sa porovnajú ľudové melódie, deti a školské piesne partnerských krajín a objavia sa spoločné témy.

Výstupom projektu je jedinečná multikultúrna „Hudobná vzdelávacia kniha“ - zbierka tradičných piesní každej krajiny. Ďalej sú v projekte predstavené ľudové príbehy partnerských krajín prevedené na drámu, ktorú predvedú účastníci. Tieto zdramatizované príbehy výjdu v zbierke „Dráma pre deti“.  Okrem týchto výstupov bolo vytvorené digitálne múzeum tradičných hudobných nástrojov každej zúčastnenej krajiny. Hlavnou ideou projektu je vytvoriť európsky orchester zložený zo spevákov a hudobníkov z radov žiakov/študentov.

Všetky informácie nájdete na stránke projektu: Európsky orchester.