Bonum et Gaudium - občianske združenie

• 2011 / 2% z Vašich daní z príjmov

• Milí priatelia, na účet OZ Bonum et Gaudium ste poukázali 1650,04 eur z Vami zaplatenej dane. Za všetky vaše dary úprimne ďakujeme. Obdržané financie sme minuli nasledovne:

Šatníkove skrinky - doplnenie                    972 eur                                                                                                                       Výučbové programy, nástenné mapy - spoločnosť Publicom                                647,42 eur                                               Kancelárske skrine (spoločenská miestnosť, miestnosť pre Vv)                            248,40 eur

Za sponzorské dary za prenájom priestorov a iné dary sme zakúpili tepelný výdajný pult pre potreby školskej jedálne v hodnote 732 eur.

2 % z Vašich daní z príjmov

Podľa §50 zákona NR SR číslo 595/2003 Z.z. o dani z príjmov, môže daňovník dane z príjmov fyzických a právnických osôb dobrovoľne určiť, komu poukáže 2 % zo svojej zaplatenej daňovej povinnosti za predchádzajúci rok (účtovný rok 2003). Daňovník určí prijímateľa tohoto 2 percentného podielu Vami už zaplatenej dane (teda nejde o zaplatenie dane navyše).
          Tieto 2 % nebudú príjmom do ŠR, ale budú poukázané Vami určenej konkrétnej právnickej osobe v zmysle vyššie citovaného zákona.
          Daňovník môže vyhlásiť v daňovom vyhlásení v lehote do 30.4.2004 miestne príslušnému správcovi dane, že suma zodpovedajúca 2 % zaplatenej dane sa má poukázať ním určenej právnickej osobe - napríklad OZ a pod.

Na podnet vedenia CZŠ A. Bernoláka, Rady školy pri CZŠ a rodičovského spoločenstva vzniklo občianske združenie pri CZŠ A. Bernoláka na Andovskej ulici č.4 v Nových Zámkoch pod názvom BONUM ET GAUDIUM. Spomínané občianske združenie je organizáciou, registrovanou v Notárskom centrálnom registri pod číslom NCRpo 138/03, ktorej môžete stanovené 2 % zaplatenej dane poukázať tiež.

Podľa článku II stanov OZ predmetom našej činnosti je podporovať rozvoj vzdelávania, výchovy, duchovného rastu a tvorivosti žiakov CZŠ, ako aj zvyšovanie ekologického vedomia žiakov, upevňovanie historického a národného povedomia, rozvíjanie tolerancie medzi národmi a národnosťami, podpora literárnej, výtvarnej, hudobnej, divadelnej, ľudovo-umeleckej, športovej a vedeckej činnosti žiakov. Ďalej podporovať napredovanie žiakov v smere najnovších trendov rozvoja výpočtovej techniky a ich zdokonaľovanie sa vo výučbe cudzích jazykov, nákup učebných pomôcok, výpočtovej a didaktickej techniky, prevádzkovanie internetu využívaného žiakmi školy, modernizácia odborných učební, podpora aktivít v mimoškolskom čase, zakúpenie odbornej literatúry širokého spektra pre žiakov a pedagógov, podpora nadaných a talentovaných žiakov na súťažiach, výstavách a prehliadkach prác žiakov, podpora programov pre žiakov z viacdetných rodín.

Aby sa mohol naplniť obsah činnosti OZ BONUM ET GAUDIUM pri CZŠ A. Bernoláka v Nových Zámkoch, obraciame sa na Vás, milí veriaci, s prosbou o podporu našej organizácie v zmysle vyššie uvedeného, čím nám umožníte získať tak potrebné finančné prostriedky na rozvoj výchovy a vzdelávania žiakov našej školy, ktoré sa nám zo štátneho rozpočtu nedostávajú v potrebej miere.

Základné údaje o našej organizácii:
          Názov: Bonum et Gaudium
          Sídlo: Andovská ulica č.4, 940 52, Nové Zámky