• Sladká pomoc 2023

• 6. 11. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Sladká pomoc 2023.

OCHOTA POMÁHAŤ PREVÝŠILA OČAKÁVANIA

ÚŽASNÉ Iným slovom ťažko opísať vašu ochotu pomôcť Pápežské misijné diela formou kúpy dvakrát dobrej čokolády!

Pani katechétka Zuzka, ktorá každoročne túto akciu organizačne zabezpečuje objednala tento rok dvojnásobok čokoládok. A vy ste ich vykúpili počas DVOCH dní!

Je nám ľuto situácie, keď dieťa nemohlo kúpiť čokoládku, keďže sa už v stredu ráno všetky vypredali!

VYTVÁRAME PRÍLEŽITOSŤ POMÁHAŤ

Predaj čokoládok bude pre veľký záujem pokračovať na našej škole aj tento týždeň.

Ďalšie čokoládky sú už na ceste!

🍫 DVAKRÁT DOBRÁ ČOKOLÁDA 🍫

Počas celého týždňa od 6.11. do 10.11. môžu deti, zamestnanci a rodičia svojim darom 🤲🏻 podporiť Pápežské misijné diela. Cena čokoládky je 1 euro a zakúpiť si ju môžte u pani katechétky Zuzky.

🌎 Sladká pomoc je misijnou iniciatívou, ktorou motivujeme dobrovoľníkov na Slovensku k pomoci pre mládež a deti v misijných krajinách. Každý, kto chce pomôcť, preukazuje tak solidaritu s Cirkvou na celom svete. Čistý zisk z kampane smeruje do projektov pre deti a mládež, ktoré spravuje Pápežské misijné dielo detí.

1️⃣ Čokoládky sú jednoducho chutné a vyrobené na Slovensku.

2️⃣ Zakúpením čokoládok zlepšíte život detí a mládeže priamo v ich krajine.

3️⃣ Dobro chceme dopriať aj ľuďom, ktorí sa majú oveľa horšie ako my.

4️⃣ Čistý výnos pôjde deťom a mladým ľuďom v Keni, Rwande, Etiópii a v Ugande.

„Sladká pomoc je misijnou aktivitou, ktorá robí našu kresťanskú lásku konkrétnejšou. Chceme motivovať dobrovoľníkov na Slovensku, aby prejavovali solidaritu s Cirkvou na celom svete a robili niečo pre deti a mladých ľudí v najchudobnejších krajinách sveta. Kampaň Sladká pomoc ukazuje, aké ľahké je dosiahnuť veľké veci mnohými malými skutkami.“ o. Ivan Kňaze

ℹ️ Viac informácií: https://misijnediela.sk/sladka-pomoc/

• NOC SVETLA

• 4. 11. 2023
        • CHCEME SA STAŤ SVÄTÝMI

Žiaci a pani učiteľky z CZŠ Antona Bernoláka sa s deťmi z CMŠ sv. Filipa Neri spojili a v kostýmoch svätých si spoločne pripomenuli spomienku zosnulých a sviatok všetkých svätých.

Noc svetla nás spojila v jedno!

Spoločná svätá omša vo františkánskom kostole nás spojila v modlitbe, ktorú slávil páter Masseo v spoločenstve s tými, ktorí nás už sledujú z neba.

Po svätej omši nasledoval sviečkový sprievod mestom, ktorý bol sprevádzaný spevom detí a priniesol svetlo nádeje v dobro.

Stretla sa naozaj rozmanitá skupina svätých patrónov! Sv. František, Don Bosco, Panna Mária, sv. Patrik, sestra Zdenka a další svätí majú svojich nasledovníkov medzi našimi žiakmi!

V spoločnej modlitbe sme vzývali mená všetkých svätých, vyprosovali pre seba a našich najbližších pomoc a ochranu. Modlili sme sa aj za tých, ktorí nás predišli do večnosti a veríme, že orodujú za nás!

Do fotogalérie bol pridaný nový album NOC SVETLA.

• Projekt - Moja obec

• 3. 11. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Projekt - Moja obec.

Projektové vyučovanie v 3.A Tretiaci sa na vlastivede v mesiaci október venovali témam 🏫 Moja obec a 🚘 Doprava v obci.

Počas vychádzky pomocou tabletov 📸 odfotografovali významné budovy v našom meste. 👥 Následne si v škole rozdelili úlohy v skupinách. Podľa fotografií v tabletoch ✂️ vyrábali budovy z odpadového materiálu. Nakreslili aj plán mesta, ktorý vymaľovali vodovými farbami. Neskôr vyrobili aj dopravné prostriedky a 🚦 dopravné značky, ktoré videli počas cesty do školy z knižnice. Žiaci rozdelili dopravné značky na 🚫 zákazové, príkazové, informatívne a výstražné značky.

🗣 Nakoniec svoje projekty odprezentovali. Ďakujeme pani učiteľke Veronike za ✨ zaujimavé formy vyučovania, ktoré využíva a veríme, že žiaci si toto učenie užili!

• Viac lásky, menej plastov

• 3. 11. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Viac lásky, menej plastov.

Aj tento rok sme sa vďaka programu 🌱 Zelená Škola zapojili s našimi žiakmi do výzvy: Viac lásky, menej plastov.

💡INŠPIRUJME SA NAVZÁJOM

Chceme inšpirovať k tomu, aby sme na 🕯cintorínoch pristupovali s rešpektom nielen k ľuďom, ale aj k prírode, a aby aj 🌱Zelené školy inšpirovali iných k znižovaniu odpadu na cintorínoch.

Prečo❓ Na našich cintorínoch sa zväčša odpad netriedi, končí na skládkach väčšina vencov, kytíc a kahancov je vyrobená z materiálov, ktoré sa 🚫 nedajú recyklovať. Inšpirujme sa navzájom!

♻️ A nebojte sa, aj malé kroky nás posúvajú vpred!