• Prevencia je cesta!

• 3. 11. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Prevencia je cesta .

Mali sme možnosť privítať pani Jarku Šimončičovú, pracovníčku prevencie, ktorá prezentovala dôležitú tému - hrozby 💉 drog, návykových látok a 🚬 závislostí pre našich deviatakov. Je to téma, ktorá sa nás všetkých týka.

Pani Jarka nám poskytla cenné informácie a rady, ako sa chrániť a pomáhať druhým. Dôležité je si uvedomiť, že tieto hrozby nie sú vzdialené a môžu ovplyvniť každého z nás. Pozornosť a informovanosť sú našou 🛡 obranou. Ukázala nám, že spoločnou silou a vzájomnou podporou môžeme týmto problémom čeliť.

Dakujeme pani Jarke za jej odbornosť a rady. Máme tu pre vás, ak budete potrebovať pomoc alebo informácie.

💪🏼 Pamätajte, že sme silnejší spolu!

• Milión detí sa modlí ruženec 2023

• 3. 11. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Milión detí sa modlí ruženec 2023.

🌟 MILIÓN DETÍ SA MODLÍ RUŽENEC 🌟

V októbri, mesiaci úcty k Panne Márii sme mali výnimočnú príležitosť zapojiť sa do tejto krásnej iniciatívy, kde deti z celého sveta spoločne modlia ruženec. Toto je viac ako len modlitba; ide o jednotu, pokoj a lásku k deťom na celej planéte.

Toto podujatie je príležitosťou pre naše deti a všetkých zúčastnených, aby sa spojili v modlitbe za pokoj vo svete a za dobro všetkých detí na tejto planéte. Ruženec je krásnou formou modlitby a solidarity, ktorá nás spája s mnohými inými deťmi a školami z celého sveta.

Podujatie viedol pán kaplán Martin Šalamon.

Nechajme svoje deti zažiť silu modlitby a solidarity. Spolu môžeme urobiť zázraky! 🙏🌟

• OKTÓBER V ŠKD

• 27. 10. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album OKTÓBER V ŠKD.

🍂OKTÓBER V ŠKD🍂

👩‍🦳🧑‍🦳Október sa nesie v duchu Mesiaca úcty k starším.

❤️Pri tejto príležitosti deti v ŠKD vyrobili pre svojich starkých darčeky, aby im dali najavo ako veľmi ich majú radi.

✏️✂️Deti vyrábali držiaky na ceruzky, originálne zásterky, a mnoho iného.

🧹Okrem toho si užívali krásne počasie, veľa času trávili vonku pri hraní a upratovaní.

🍎Pri horšom počasí si zahrali aj spoločenské hry a papali skvelé šťavnaté jablká.

🤗Prajeme Vám krásne prežité jesenné prázdniny.

• TECHNICKÉ MOTO MÚZEUM

• 26. 10. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album TECHNICKÉ MOTO MÚZEUM.

🚘TECHNICKÉ MOTO-MÚZEUM🏍

🚜 Triedy 5.A, 9.A a 9.B sa tento mesiac zúčastnili exkurzie v Technickom MOTO múzeu v Novákoch. Deti mali možnosť pozrieť si rôznu techniku z čias starých otcov.

📽V tomto súkromnom múzeu sme objavili zaujímavé exponáty a technické skvosty. Žiaci si prezreli 5 budov so zbierkou hračiek, áut, motoriek, televízorov a inej techniky.

🖼Po stenách sa vynímala fotogaléria, ktorá ukazuje, že aj malé múzeum môže skrývať veľké poklady.

📸Zastavovali sme sa naozaj pri každom aute a nesmeli chýbať ani fotky za volantom.

🤗Cestou sa niesla dobrá nálada z pekne stráveného dňa.

👀A PREČO SÚ EXKURZIE SUPER?

✅️exkurzie približujú učivo autentickým spôsobom

✅️umožňujú žiakom vidieť exponáty, ktoré učivo približujú jedinečným spôsobom

✅️zlepšujú schopnosti žiakov

✅️učia sa pracovať v skupinách

✅️využívajú svoj potenciál

✅️poznávajú sa navzájom

✅️upevňujú sa vzťahy medzi spolužiakmi aj smerom k učiteľom

👏Ďakujeme pani učiteľke Evičke Klinckovej za zorganizovanie tejto exkurzie, pani učiteľkám za dozor a deťom za skvelé správanie.

🔜Vidíme sa čoskoro!