• ⛪️Výtvarná súťaž KOSTOLY SV. CYRILA A METODA NA SLOVENSKU.⛪️

• 17. 11. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album ⛪️Výtvarná súťaž KOSTOLY SV. CYRILA A METODA NA SLOVENSKU.⛪️.

⛪️Výtvarná súťaž KOSTOLY SV. CYRILA A METODA NA SLOVENSKU.⛪️

🏆Pri príležitosti 1160. Výročia príchodu Cyrila a Metoda na naše územie vyhlásilo Múzeum Jána Thaina v Nových Zámkoch výtvarnú súťaž, do ktorej sa zapojili pod vedením pani učiteľky Janky Červenej aj naše žiačky Stefania Kryvko, Gabriela Rusu, Martina Červená a Petra Kodhajová.

👏Riaditeľ múzea Tomáš Bihari prišiel k nám do školy osobne dievčatám za kresby poďakovať a odovzdal im diplomy a vecné odmeny.

🏛Hlavnú cenu však dievčatá získali pre celú triedu - Vstup do múzea spoločne s celou triedou 6.A.

👏Ďakujeme za reprezentáciu a prajeme veľa nápadov do ďalšej tvorby.

• 👏DOBROčiny jedného DOBROtímu👏

• 13. 11. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album 👏DOBROčiny jedného DOBROtímu👏.

👏DOBROčiny jedného DOBROtímu👏

❤️Naša 1.B trieda sa zapojila do peknej kampane „DOBROčiny“, ktorú každý rok organizuje eRko - HKSD (Hnutie kresťanských spoločenstiev detí). Prijala výzvu urobiť niečo pekné a užitočné pre náš spoločný domov (mesto) a tých, ktorí to potrebujú.

✂️Z chlapcov, učiteľky Lucky a asistentky Katky sa stal DOBROtím, ktorý z nazbieraného prírodného materiálu vytvoril jesennú dekoráciu. Tú zaniesli k neďalekej Kaplnke Antona Bernoláka.

🙏Pomodlili sa za tých, ktorí už nie sú medzi nami, ale stále ich nosíme v srdci, aj za tých, na ktorých si už nikto nespomína.

🧤Potom sa z nich stali "rukavičkoví hrdinovia", ktorí vyčistili okolie kaplnky vyzbieraním smetí. Od eRka dostali špeciálny záznamník, do ktorého si budú zapisovať svoje DOBROčiny počas celého roka. Tešíme sa na ďalšie dobré skutky konané zo srdca.

🙂Niekedy postačí úsmev, milé slovko, či objatie, aby bol svet krajším miestom pre život.

💪Skúsme to, nech sa z nás všetkých stanú malí či veľkí DOBROhrdinovia.

• VYROBILI SME NA 🪚 TECHNIKE

• 13. 11. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album VYROBILI SME NA 🪚 TECHNIKE.

🛠 Žiaci šiesteho ročníka sa rozhodli urobiť bambusovy stolík. V tomto projekte sa naučili správne merať, obrábať drevo, brúsiť, píliť aj klincovat. Išlo im to veľmi dobre, posúďte sami v krátkom videu!

🧱 Ďakujeme za prípravu materiálu, sprevádzanie pri 🌟 kreatívnych aktivitách a fotografie pani učiteľke Janke Červenej.

🤝 Za modernizáciu a vybavenie učebne techniky ďakujeme daru občianskeho združenia Bonum et Gaudium a nášmu absolventovi Lukášovi Štefánikovi!

• 🎊OSLAVA A PRESPÁVAČKA 3.B TRIEDY

• 13. 11. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album 🎊OSLAVA A PRESPÁVAČKA 3.B TRIEDY.

Pani učiteľka Eliška s pedagogickou asistentkou Monikou a ich skvelými tretiakmi z 3.B triedy nazbierali veľa 💪🏼 odvahy a prvýkrát spolu prespali v škole... Nebola to ale hocijaká 🌙 noc! Na žiakov čakal bohatý program, z ktorého super atmosféru a zážitky vám skúsime preniesť v tomto 📸 fotoalbume!

🙏🏻 Termín prespávačky bol plánovaný tak, aby trieda 3.B mohla osláviť 😇 patrónku triedy sv.Teréziu Avilskú vo veľkom štýle! Urobili tak spolu s rodičmi a pánom kaplánom vdp. Martinom Šalamonom.

Nasledovala chutná 🍕večera a po večeri dostali deti indície na 🔎 hľadanie pokladu - prečo Popoluška meškala na bál? 🔦 Keď prišli na indíciu, hľadali v triede šošovicu, v ktorej boli ukryté písmená, keď poskladali slová, museli prísť na to, kde je ďalšia indícia. Bola v klavíri, keď poskladali indíciu, zaviedla ich do počítačovej učebné. Tam ich čakalo pexeso z matematiky. Zistili, že ďalšia indícia je v herni. Tam sa riadne zapotili, kým našli všetky skladačky a po zložení zistili poslednú indíciu - kaplnku. Tam našli 💰 poklad.

Potom si oddýchli pri spoločenských hrách. Nasledoval stoličkový tanec, znova oddych a 🧹 metlový tanec. Proste úžasná 🎉 párty s priateľmi! 🛌 Potom sme si pripravili postele, pozreli rozprávku a šli 😴 spať.

Za organizáciu aj fotografie ďakujeme pani učiteľke Eliška Stugelová 💛