• 1. Nadnárodné stretnutie pedagógov

• 19. - 20. december 2022 CEUTA/ŠPANIELSKO

Prvé stretnutie v rámci projektu Školské vzdelávanie o jedle sa konalo v decembri 2022 v španielskom meste Ceuta, odkiaľ pochádza koordinátor projektu.

Okrem spoznávania miestnej kultúry, histórie a výbornej španielskej kuchyne, účastníci projektu navštívii aj netradičnú mestskú knižnicu. Nachádza sa v nej totiž archeologické nálezisko.

Cieľom stretnutia bolo naplánovať aktivity v projekte.

• 2. nadnárodné stretnutie pedagógov

• 23.-24. február 2023 Nové Zámky/SLOVENSKO

Účastníkmi tohto podujatia boli pedagógovia z Talianska, Španielska, Severného Macedónska a Turecka.

Výhodou hosťovania vzdelávacieho podujatia na našej škole bolo to, že sa ho v najväčšej miere mali možnosť zúčastniť pedagógovia našej školy.

Hlavným programom podujatia bolo predstavenie Zbierky nástrojov (Toolkit) vyučovania o jedle pre žiakov našich škôl.

Sprievodným programom bola exkurzia v Emilových sadoch a vo vinárni ÉÓS Dvory nad Žitavou. Témou tohto stretnutia bolo mapovanie potravinového reťazca – od suroviny, cez balenie, logistiku dopravy, predaj až po konečného spotrebiteľa. Emilove Sady a ÉÓS Wine sú exemplárnym príkladom v našom regióne, ako je možné minimalizovať vzdialenosti medzi producentom a spotrebiteľom.

Súčasťou prehliadky bola na oboch miestach aj ochutnávka produktov, ktorú naši hostia vysoko ocenili. Okrem oficiálnej časti bolo našou úlohou čiastočne predstaviť aj kultúrno – historické pozadie nášho regiónu, navštívili sme centrum mesta Nové Zámky, Nitriansky hrad, Katedrálu sv. Emeráma a Diecézne múzeum v Nitre.

Vyvrcholením medzinárodného podujatia bola návšteva zriaďovateľa Katolíckej spojenej školy – diecezného biskupa Nitrianskej diecézy Mons. Viliama Judáka, ktorý nás prijal vo svojej rezidencii na Nitrianskom hrade. Ďakujeme Biskupstvo Nitra za prijatie.

• 3. nadnárodné stretnutie pedagógov

• 11. - 12. 9. 2023 Bitonto/TALIANSKO

Počas pracovného stretnutia, ktoré usporiadala Sinergia Go2Europe v talianskom Bitonte, sme mali možnosť overiť Súbor nástrojov - TOOLKIT testovaný v prvom roku projektu a podeliť sa o návod na dobrovoľnícke projekty, ktoré budú študenti realizovať v nasledujúcich mesiacoch.

Svoje skúsenosti zaznamenajú aj v podcaste.