• Cultivating social responsibility   "Kultivovanie spoločenskej zodpovednosti"

•

Kultivovanie spoločenskej zodpovednosti je projekt zameraný na sociálne vzťahy v spoločnosti, v ktorej sa nachádzame. Žiaci Katolíckej spojenej školy si upevňujú povedomie o minoritných skupinách ľudí žijúcich medzi nami, či už sú to ľudia s hendikepom, ľudia zo sociálne znevýhodneného prostredia, alebo seniori. Ciele projektu sa napĺňajú cez čiastkové aktivity - návštevy zariadení pre seniorov na území mesta Nové Zámky, spolupráca so Súkromnou spojenou školou a komunikácia s inštitúciami starajúcimi sa o skupiny ľudí, ktoré vyžadujú podporu spoločnosti. Katolícka spojená škola veľkou mierou prispieva ku kultivovaniu spoločenskej zodpovednosti tým, že už niekoľko rokov ponúka vzdelanie žiakom v špeciálnych triedach - pre žiakov s mentálnym postihnutím, pre žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou a zároveň sa stará o žiakov nepočujúcich a nevidiacich. V rámci projektu žiaci a pedagógovia školy mali možnosť navštíviť Rumunsko a Poľsko.

Všetky potrebné informácie nájdete na stránke projektu CULTIVATING SOCIAL RESPONSIBILITY

• 1. mobilita Slovensko - Nové Zámky

• V dňoch 3. - 9. marca 2019 sa na Katolíckej spojenej škole uskutočnilo v poradí prvé medzinárodné stretnutie škôl v rámci projektu Erasmus+.

Účastníkmi stretnutia boli žiaci a pedagógovia z našich partnerských krajín - Poľsko, Severné Macedónsko, Rumunsko a Turecko.

• 2. mobilita Rumunsko - Iasi

• Druhým stretnutím v rámci projektu "Cultivating social responsibility" bola mobilita v Rumunsku (Iasi). Konala sa v termíne 19. - 25. mája 2019. Našu školu zastupovali pani učiteľka Csilla Cseryová a koordinátorka projektu pani zástupkyňa Adriana Šajtošová.

Krátkodobých výmenných školských partnerstiev sme spomedzi žiakov vybrali našich najstarších, ktorí o pár mesiacov pôdu Katolíckej spojenej školy opustia. Rebeka Dobosiová, Veronika Horváthová, Jakub Kostyál, Tomáš Nagy, Filip Kristan a Daniel Gašparík excelentne reprezentovali školu, aktívne sa zapájali do všetkých aktivít organizovaných miestnou školou v meste Iasi a na konci výmenného pobytu tak získali certifikát o zvládnutí všetkých aktivít.

Popis aktivít a fotogalériu si môžete pozrieť na tomto linku.

• 3. mobilita Poľsko - Kolo

• V termíne 6. - 12. októbra 2019 sa uskutočnilo naše tretie medzinárodné stretnutie v programe Erasmus+, ktoré sa konalo v Poľsku (Kolo).

Našu školu za pedagógov zastupovala pani učiteľka Naďa Poláková a koordinátorka projetku Adriana Šajošová. Do vzdelávacích aktivít boli vybratí spomedzi žiakov naši deviataci - Tatiána Vitková, Vanessza Szabóová, Peter Koráb, Adam Šajtoš, Lili Szőkeová a Tamara Bukai.

Okrem vzdelávacích aktivít v priebehu týždňa mali možnosť navštíviť mnohé miesta v okolí.

Podrobný opis aktivít a galériu si môžete pozrieť na tomto linku.

• Online stretnutie

• Nakoľko nás zlá epidemiologická situácia vo svete prinútila pozastaviť na určitý čas stretnutia s projektovými partnermi a znemožnila vycestovať do zvyšných dvoch krajín, projekt "Cultivating social responsibility" bol predĺžený o 1 rok.

Partneri projektu sa 11. februára 2021 stretli v online priestore, aby sa dohodli na ďalšom postupe a realizácií aktivít, aby tak mohol byť cieľ projektu naplnený.

• Virtuálne aktivity

• V máji a v júni 2021 sa uskutočnili virtuálne aktivity projektu Kultivovanie spoločenskej zodpovednosti.

Online stretnutí sa zäčastnili partnerské školy so svojimi žiakmi z Macedónska, Turecka, Rumunska, Poľska a Slovenska.

Keďže sme sa museli prispôsobiť nepriaznivej epidemiologickej situácii vo svete, ktorá nám nedovolila vycestovať, využili sme potenciál online stretnutí naplno. Virtuálnych aktivít sa teda zúčastnilo viac žiakov, ako by tomu bolo prezenčne.

Počas stretnutí sa napĺňali ciele projektu. Žiaci pracovali v medzinárodných skupinách, vďaka čomu sa zdokonaľovali v jazykových a prezentačných kompetenciách. Dozvedeli sa množstvo informácií o tom, ako školské komunity z iných krajín podporujú tie komunity v spoločnosti, ktoré to potrebujú.