• ☀️ Učíme sa vonku - 4.A

• 18. 4. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album UČÍME SA VONKU - 4.A.

👣 V krásnu jarnú stredu absolvovali štvrtáci s triednou pani učiteľkou Zuzkou vyučovanie v teréne.
          Navstivili sme 📍Galéria umenia Ernesta Zmetáka, kde sme mali možnosť vyskúšať si techniku odtláčania portrétov a vytvorením ulice z domčekov, ktoré si deti navrhli. Dokresľovali sme portréty a vytvorili krásne diela.

Druhou zastávkou bola novozámocká kalvária, kde si každý vyrobil svoj kríž a niesol ho na našej spoločnej krížovej ceste. ➡️ Nakoniec sme sa presunuli do Bernolákovo parku kde sme ešte potrénovali naše 🤸‍♂️svaly na preliezkach a hojdačkách.
          ☀️ Krásne počasie, ktoré nás sprevádzalo nás ešte viac povzbudzovalo k úsmevu zo spoločne stráveného času.

• EXKURZIA - Po stopách cisárov

• 18. 4. 2024
        • Exkurzie s pani učiteľkou Heni sú známe svojim skvelým programom, tréningom nemčiny a príjemným spoznávaním kultúrneho dedičstva susedného Rakúska.
          Tentokrát pre našich žiakov pripravila zaujímavú ponuku s hlavným programom Zámok Schloss Hof!

Všetky potrebné informácie nájdete na plagáte a odporúčame prihlásiť sa záväzne čo najskôr, keďže počet miest je limitovaný!

• Recitačná súťaž - Marec mesiac knihy

• 18. 4. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Recitačná súťaž - Marec mesiac knihy.

🗣️ Žiaci 1.B, 3.B a 3.C ukázali svoju šikovnosť na školskej recitačnej súťaži.
          💬 S odvahou predstúpili pred porotu i svojich kamarátov a predniesli krásne úryvky z poézie.
          ✨ Ďakujeme veľmi pekne pani učiteľkám a rodičom za pomoc pri príprave na školskú recitačnú súťaž!
          Marec📚mesiac kníh nám tak obohatili svojimi peknými výkonmi.
          Ku krásnym výkonom gratulujeme 👏🏼

• Učíme sa o zmysloch 1.B

• 22. 3. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Učíme sa o zmysloch 1.B.

5️⃣ ZMYSLOV: 🧁 Muffinový zážitok

Bez 💪🏼 práce nie sú koláče. To dobre vedia aj chlapci z 1.B triedy, z ktorých sa stali malí cukrári. Upiekli totiž chutné muffiny 🧑🏻‍🍳, po ktorých sa len tak zaprášilo. Do práce zapojili zrak, sluch, čuch, hmat, no najmä chuť 😉 5 zmyslov človeka, o ktorých sa učia na hodinách prvouky. 👀👂🏼👅👃🏻 ✋🏼

Takéto učenie v školskej kuchynke sa chlapcom zapáčilo natoľko, že už teraz premýšľajú nad receptom na ďalšiu dobrotu. Tešíme sa nabudúce! 😉