• ČÍTAME PRE RADOSŤ

• 26. 4. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album ČÍTAME PRE RADOSŤ .

📚ROZVÍJAME ČITATEĽSKÚ GRAMOTNOSŤ NAŠICH ŽIAKOV📚

Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže na konci roka 2023 vyhlásilo výzvu na rozvojový projekt s názvom "Čítame pre radosť".

📍Účelom výzvy bolo posilnenie pozitívneho vzťahu ku knihám a čítaniu a budovanie čitateľského sebavedomia u detí a mladších žiakov, pričom hlavným cieľom bolo zriadiť alebo doplniť triedne knižnice.

👌Sme veľmi vďační, že naša škola bola v tomto projekte podporená a získala tak finančné prostriedky na nákup kníh, vďaka ktorým sme mohli zriadiť triedne knižnice. Vďaka tomuto projektu sa nám podarilo nakúpiť najnovšie tituly pre deti a mládež z vydavateľstiev ako sú IKAR, Slovart - vydavateľstvo najlepších kníh, Albatros, SPN - Mladé letá, Advent Orion a iných.

✅ Zriadenie triednych knižníc má u žiakov obrovský úspech. Denne si z týchto kníh čítajú, prezerajú si ich, navzájom medzi sebou o týchto knihách diskutujú.

Vedeli ste, že čítanie...

🔹rozširuje slovnú zásobu,

🔹zlepšuje pamäť,

🔹rozvíja kreativitu,

🔹posilňuje mozog,

🔹pomáha znižovať stres,

🔹poskytuje poznatky o rôznych témach,

🔹rozvíja empatiu a porozumenie medzi ľuďmi,

🔹posilňuje analytické a kritické myslenie,

🔹pomáha rozvíjať schopnosť koncentrácie a disciplíny,

🔹je veľkým zdrojom inšpirácie a potešenia?

• SLÁVIK SLOVENSKA 2024 - ŠKOLSKÉ KOLO

• 26. 4. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album SLÁVIK SLOVENSKA 2024 - ŠKOLSKÉ KOLO.

🎶PODPORUJEME TALENTY🎵

🎹 Sme radi , že aj v tomto školskom roku naši žiaci ukázali talent v školskom kole speváckej súťaže v prednese ľudovej piesne. Pani učiteľky v porote ocenili nielen pekný spev, umelecký prejav, krásne kroje, ale aj odvahu vystúpiť pred spolužiakmi.

🙏Z mnohých " speváčikov " mala porota neľahkú úlohu vybrať tých najlepších :

I. kategória

1. miesto: 🥇Zuzka Urbánová (3.A) s postupom do okresného kola

2. miesto: 🥈Borisko Kolarčík (2.A)

3. miesto: 🥉Alenka Fehérová a Hanka Šalková (1.A)

II. kategória:

1. miesto: 🥇Majko Ivanič (4.A) s postupom do okresného kola

2.miesto: 🥈Yvonnka Karadi (4.A)

3. miesto:🥉 Hanka Kostyálová (4.A)

III. kategória:

1.miesto: 🥇 Lukáš Červený (8.A) s postupom do okresného kola

🏆Všetkým žiakom gratulujeme ! Pani učiteľkám Andrejke, Zuzke, Deniske a Katke Hozlárovej ml. ďakujeme za prípravu žiakov na súťaž.

🙏Postupujúcim žiakom z 1.miesta budeme držať palce pri reprezentácii našej školy v okresnom kole 15.mája 2024.

🎼Veríme, že aj o rok zaznie na našej škole krásna ľudová pieseň, ktorá je neodmysliteľne súčasťou a pýchou nášho slovenského folklóru.

• OCENENIE ÚSPEŠNÝCH REPREZENTANTOV MESTA 2023

• 24. 4. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album OCENENIE ÚSPEŠNÝCH REPREZENTANTOV MESTA 2023 .

🏆OCENENIE ÚSPEŠNÝCH REPREZENTANTOV 2023🏆

Sme vďační, že počas posledného oceňovania úspešných reprezentantov mesta Nové Zámky za rok 2023 si z rúk pána primátora Otokara Kleina prevzali cenu aj naši žiaci.

Za 1.miesto v celoslovenskom kole súťaže Jazykový kvet získali ocenenie Ema Šajtošová, Lukáš Červený a Michal Kostyál. Za odbornú prípravu a systematické vedenie žiakov k dosiahnutiu tohoto krásneho výsledku patrí vďaka pani učiteľke Sandy Šimovej, ktorá vložila do nich dôveru a zapojila ich do novootvorenej kategórie v jazykovej súťaži Jazykový kvet s názvom Tranzistor.

Lenka Červená je našou reprezentantkou v mnohých súťažiach. V roku 2023 získala 1.miesto v celoštátnom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín. Za prípravu a podporu Lenky patrí veľké poďakovanie jej rodičom, ktorí dlhodobo jej talenty rozvíjajú.

Gratulujeme všetkým oceneným žiakom a prajeme im veľa úspechov do ich ďalších aktivít a súťaží.

• Jarné sadenie - 4.A

• 18. 4. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Jarné sadenie - 4.A .

✂️ Pracovné vyučovanie u štvrtákov voňalo zeminou a semienkami. Papierové poháre 🪴 sme naplnili zeminou a zasadili semienka žeruchu, reďkovky a horčice.
          💧 Poliali sme a teraz už budeme len ⏱️ čakať či nám semienka vyrastú.

Držte nám palce! 🤞 Za kreatívne a praktické aktivity vo vyučovaní ďakujeme pani učiteľke Zuzke.